Schronisko PTTK Zygmuntówka" im. Zygmunta Scheffnera położone jest w Górach Sowich na Głównym Czerwonym Szlaku Sudeckim im.Orłowicza poniżej Przełęczy Jugowskiej

Dojazd:
Samochodem: z Wrocławia przez Dzierżoniów, Pieszyce i Kamionki w kierunku Przełęczy Jugowskiej. Z Wałbrzycha można na przełęcz dojechać od strony Nowej Rudy lub Dzierżoniowa.Od miejscowości Nowa Ruda - dwoma wariantami : 
- pierwszy wariant: przez ul. Małachowskiego w Jugowie (zielony szlak turystyczny) i zaparkować pod Bukową Chatą i zostanie nam jedynie podejście150m pod budynek schroniska Zygmuntówka
drugi wariant: jedziemy przez Jugów w kier. Przełęczy Jugowskiej i zostawiamy samochód na parkingu na Przełęczy Jugowskiej i schodzimy 200m w dół do schroniska Zygmuntówka  lub w okresie letnim ewentualnie zjeżdżamy bezpośrednio pod schronisko Zygmuntówka.
Z drugiej strony gór czyli jadąc od Dzierżoniowa stosujemy się do drugiego wariantu dojazdu od strony Nowej Rudy.

Pociągiem: Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w  Zdrojowisku, przystanku  na malowniczej i wyjątkowej trasie  kolejowej Kłodzko-Wałbrzych, dalej musimy udać się autobusem do Jugowa (zejście pieszo do głównej drogi i przystanku około 10min)  lub pieszo marszem żółtym i zielonym szlakiem turystycznym (około 80 minut).

Autobusem: Z Nowej Rudy kursują regularnie i dość często autobusy i busy do Jugowa - skąd zielonym szlakiem przez ul. Małachowskiego po około  1 godz. marszu dojdziemy do schroniska Zygmuntówka. Także  z  miejscowości Pieszyce w weekendy kiedy są czynne wyciągi lub w  ferie zimowe, dojeżdżają na Przełęcz Jugowską bezpośrednie autobusy z Dzierżoniowa.

W OKRESIE ZIMOWYM LEŚNA DROGA PROWADZĄCA DO SCHRONISKA Z PRZEŁĘCZY JUGOWSKIEJ JEST NIEPRZEJEZDNA. Bardzo prosimy o pozostawianie pojazdów na przełęczy.


                                    Kliknij: Mapa Google  dojazdu:      GPS 50°39′08.02″N 16°31′24.93″E

                                                             
Wyświetl większą mapę

                                                      Schronisko Zygmuntówka czynne jest przez cały rok.

 

               

                                                                    Górna stacja Jugów-Parku na stoku Rymarza 

                                                         Schronisko PTTK Zygmuntówka"im.Zygmunta Scheffnera
                                                                    ul. Świętojańska 30 57 - 430 Jugów
                                                         

                                                                              

Budowanie i pozycjonowanie stron turystycznych Zbigniew Barański tel.600365697  www.sowirower.info